Wirtualny alkomat

Chciałbyś sprawdzić, ile promili mogło pozostać w Twoim organizmie po wieczornej imprezie, ale nie masz pod ręką urządzenia, które to umożliwia? Z pomocą przyjdzie Ci nasz wirtualny alkomat. Wystarczy, że podasz swoje podstawowe dane, ilość i rodzaj wypitego trunku oraz czas i warunki jego spożycia.

Udostępnij: Facebook

Opinie użytkowników

Teodor 11.02.2024
zawiesza się
Oceń kalkulator: 5

Dodaj opinię

Zobacz również

Wirtualny alkomat

Wybierasz się na imprezę i nie wiesz, ile możesz wypić, aby bezpiecznie wrócić samochodem do domu? A może musisz wsiąść za kierownicę po wieczornej zabawie, ale nie masz pewności, ile alkoholu zostało w Twoim organizmie? Wykorzystaj nasz wirtualny kalkulator alkomat. Wystarczy, że wpiszesz w przelicznik promili swoje podstawowe dane, ilość i rodzaj wypitego trunku oraz czas i warunki jego spożycia. W odpowiedzi alkomat kalkulator online wskaże Ci orientacyjną zawartość alkoholu we krwi.

Alkomat – kalkulator z promilami online. Jak to działa?

Jeśli chcesz się przekonać, czy po spożyciu alkoholu możesz bezpiecznie prowadzić samochód, uzupełnij przelicznik promili online o niezbędne informacje. Zacznij od podania swojego wieku, wzrostu i wagi. Następnie określ, ile wypiłeś wódki, wina, piwa lub innego trunku oraz podaj jego zawartość procentową. Teraz pozostaje już tylko wpisać w przelicznik alkomat czas spożycia alkoholu oraz zaznaczyć stopień napełnienia żołądka. Na podstawie tych danych kalkulator alkomat obliczy Twoją trzeźwość.

 

Z wyników podanych przez przelicznik promili dowiesz się, o jakiej porze będziesz w stanie absolutnej trzeźwości, a kiedy nie powinieneś wsiadać jeszcze za kierownicę. Uzyskasz też informację, ile czystego alkoholu trafiło do Twojego organizmu. Alkomat kalkulator poda ponadto wartość dawki śmiertelnej na przykładach wybranych alkoholi.

Czy internetowy kalkulator alkomat jest wiarygodny?

Wypiłeś puszkę piwa albo kieliszek wina? Ile promili masz we krwi jest niezbędną wiedzą, jeśli po spożyciu alkoholu chcesz prowadzić samochód. Najpewniejszą odpowiedź da Ci tradycyjny alkomat. Kalkulator z promilami online tylko orientacyjnie określi natomiast stopień trzeźwości. Z tego powodu taki przelicznik alkomat szczególnie warto stosować przed wypiciem piwa czy szampana, aby sprawdzić, jak dużo można spożyć w określonym czasie i nie przekroczyć dopuszczalnej dawki. Jeśli zależy Ci jednak na stuprocentowej pewności – zastosuj nasz kalkulator alkomat pomocniczo, a dodatkowo zaopatrz się w alkomat w aptece lub udaj się na policję w celu wykonania bezpłatnego badania.