Kalkulator BMI

Zastanawiasz się, czy Twoja waga jest prawidłowa? Kalkulator BMI pomoże Ci to samodzielnie sprawdzić.
Wskaźnik BMI oblicza się jako iloraz wagi ciała i kwadratu wzrostu, przy czym wagę podaje się w kilogramach, a wzrost w metrach.
Wpisz swoją wagę oraz wzrost poniżej i zobacz, co oznacza Twój wynik.

Udostępnij: Facebook

Opinie użytkowników

Anita 06.05.2024
No ok ale ja wolę matematyczny i naukowy a działanie miałam 8-1=7 XD
Albert Ajnsztajn 08.04.2024
mega myślałem że jestem gruby ale waga prawidłowa jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej 50kg 150
debil pospolity 09.02.2024
Fajny ;)
Patrycja 02.09.2023
To jest totalnie wajny
essa 14.06.2022
nie jestem gruby
Wer 11.01.2022
fajny i pomaga<3
dsmp.to.zycie sus 28.09.2021
jest ok uwu b-bąka
Oceń kalkulator: 5

Dodaj opinię

Zobacz również

Kalkulator BMI online

Chcesz wiedzieć, czy Twoja waga jest prawidłowa? Kalkulator BMI online pomoże Ci to sprawdzić samodzielnie, szybko i bez wykonywania skomplikowanych obliczeń. Wykorzystaj nasz BMI calculator polski i kontroluj swoją wagę.

Kalkulator BMI online – jak obliczyć BMI?

BMI to skrót od angielskiego wyrażenia Body Mass Index. Oznacza wskaźnik masy ciała, który można poznać, wykorzystując kalkulator BMI online. Narzędzie oblicza BMI, dzieląc wagę przez kwadrat wzrostu. Aby wynik był prawidłowy, tabela wagi wzrostu wymaga właściwego wypełnienia. Należy masę podać w kilogramach, wzrost w centymetrach i dodatkowo zaznaczyć płeć.

 

Sam wynik podany przez BMI calculator polski jednak nie wystarczy, aby dowiedzieć się, czy waga jest prawidłowa. Dopiero jego porównanie z danymi, jakie przedstawia tabela wagi, pozwala ocenić konieczność zastosowania diety. Do zakresów wartości są przyporządkowane stany organizmu od wygłodzenia przez wychudzenie, niedowagę i wagę prawidłową po nadwagę i trzy stopnie otyłości.

BMI calculator polski – kiedy się przydaje?

Kalkulator BMI online oraz tabela wagi to narzędzia przydatne zwłaszcza dla tych osób, które są narażone na wahania wagi lub nadwaga i otyłość stanowią dla nich szczególne zagrożenie. Dotyczy to takich chorób jak nadczynność i niedoczynność tarczycy, cukrzyca czy nadciśnienie. BMI calculator polski przydaje się również dietetykom oraz wszystkim osobom chcącym dbać o sylwetkę, prawidłową wagę i zdrowie. Zarówno zbyt mała, jak i zbyt duża waga mogą bowiem skutkować różnymi dolegliwościami.

 

Chcesz poznać swoje BMI, aby jeszcze lepiej o siebie zadbać? Nasz kalkulator BMI online to narzędzie dla Ciebie! Prosta tabela wagi wzrostu pomoże Ci ocenić stan wagi. Warto jednak pamiętać, że uzyskany wynik nie uwzględnia takich czynników, jak masa mięśniowa czy zawartość wody w organizmie. Dlatego warto traktować go intuicyjnie, a niepokojący rezultat obliczeń uzyskanych przez BMI calculator polski skonsultować z lekarzem lub dietetykiem.