Przelicznik temperatur

Przelicznik temperatur umożliwia przeliczanie w dowolnej kombinacji stopni Celsjusza, Fahrenheita oraz Kelwina.

Udostępnij: Facebook

Opinie użytkowników

przemek 07.02.2022
fajny kalkulator
Tadek 27.10.2021
Dał taki wynik ! -60 C = -60 273.1 K To jaką mam mu dać ocenę ? (chyba 0)
Mariusz 16.01.2019
dobra, poczekamy - zobaczymy
Oceń kalkulator: 5

Dodaj opinię

Zobacz również

Przelicznik temperatur

Musisz przeliczyć stopnie w jednostce Kelwin albo Fahrenheit na Celsjusz lub odwrotnie? Przelicznik temperatur w kilka chwil wskaże Ci właściwą wartość.

Temperatura Fahrenheit, Kelwin, Celsjusz – zastosowanie

Na świecie temperaturę podaje się w trzech jednostkach: stopień Fahrenheita, Kelwina lub Celsjusza. W Polsce stosuje się stopnie Celsjusza, a Fahrenheita używa się w USA, na Kajmanach, Bahamach oraz w Belize. Natomiast Kelwinami posługują się fizycy na całym świecie.

 

Różne skale temperatur sprawiają, że często niezbędne okazują się przeliczniki temperatur. Za ich pomocą w łatwy sposób, bez wymagających działań matematycznych przeliczysz Celsjusze na Fahrenheity albo stopnie Kelwina na Celsjusza.

 

Stosując np. przelicznik Fahrenheita na Celsjusza, dowiesz się, jaka pogoda będzie obowiązywać podczas wakacji w USA. Możesz też wykorzystać to narzędzie do rozwikłania wyniku działania fizycznego albo sprawdzenia zależności między jednostkami.

Przelicznik temperatur krok po kroku

Najczęściej stosuje się następujące przeliczniki temperatur:

  • Celsjusze na Fahrenheity,

  • stopnie Kelwina na Celsjusza,

  • stopień Fahrenheita na Kelwina.

 

Z tego powodu nasz przelicznik temperatur obejmuje wszystkie te jednostki, które możesz przeliczyć w dowolnych konfiguracjach. Jak to działa? Wystarczy uzupełnić wartość wyjściową, a następnie wskazać podlegające zamianie jednostki, np. Fahrenheit na Celsjusz. Po naciśnięciu przycisku PRZELICZ przelicznik temperatur automatycznie wykona obliczenie, a wynik pojawi się poniżej. Dla przykładu, przelicznik Fahrenheit Celsjusz po wpisaniu w pierwszej rubryce 70 da wynik 21,1°C. Analogicznie uzupełnij interesujące Cię dane i przekonaj się, jak prosto i wygodnie działają przeliczniki temperatur.