Przelicznik prędkości

Przelicznik prędkości umożliwia sprawdzenie m. in:
- ile kilometr na godzinę ma metrów na sekundę;
- ile węzeł ma mil morskich / kilometrów na godzinę;
- ile mila morska ma kilometrów na godzinę / metrów na sekundę
oraz wiele innych.

Udostępnij: Facebook

Opinie użytkowników

Alfonso 28.04.2023
Dobre zagadnienia
Alfonso 28.04.2023
O.k
janiu 27.01.2023
fajne anonim
karyna 12.05.2021
Nie działa jak chce przeliczyć z przecinkiem liczbę -.-
XD 08.05.2020
jest super
Oceń kalkulator: 5

Dodaj opinię

Zobacz również

Przelicznik prędkości

Stosowanie różnych jednostek prędkości w zależności od kraju czy środka transportu często wymusza przeliczanie i sprawdzanie wartości jednostek, np. mila - ile to km. Musisz się dowiedzieć, ile kilometrów ma mila? A może potrzebujesz szybko sprawdzić kilometr ile to metrów na sekundę? Jest na to prosty sposób: przelicznik prędkości. Narzędzie dokonuje obliczeń w obrębie popularnie stosowanych miar prędkości.

Jednostki prędkości

W Polsce do wyrażenia prędkości, np. jadącego samochodu, używamy km/h. Nie w każdym przypadku ta jednostka znajduje jednak zastosowanie. Dla przykładu, w Stanach Zjednoczonych służą do tego mile lądowe. Prędkość wiatru najczęściej określa się w m/s - stąd warto wiedzieć: km - ile ma metrów. Machy służą do wyrażenia prędkości naddźwiękowej. Natomiast w węzłach podaje się tempo poruszania się statku, a w niektórych krajach - też statków powietrznych. Dlatego za pomocą naszego kalkulatora sprawdzisz, ile ma mila km/h.

Musisz przeliczyć prędkość wiatru, statku albo samolotu na popularnie stosowane km/h? A może chcesz dokonać innych przeliczeń w obrębie jednostek prędkości?

Węzeł, mach, morska mila - przelicznik

Przelicznik km na m i inne jednostki prędkości to łatwy i szybki sposób na wykonanie obliczeń bez stosowania wzorów i tradycyjnego kalkulatora. Za jego pomocą sprawdzisz np. ile metrów na sekundę ma morska mila, ile kilometrów na godzinę ma mach albo ile km to mila. Dokonasz też przeliczeń na dużych liczbach w relacji mila a kilometr oraz w obrębie innych jednostek.

Nasz kalkulator obejmuje takie jednostki prędkości jak: morska mila, kilometr na godzinę, metr na sekundę, węzeł i mach. By wykonać obliczenie, w pierwszym polu od góry wpisz wartość wyjściową. Następnie z list rozwijanych wybierz jednostkę wyjściową oraz docelową, np. morska mila - kilometr na godzinę. Po naciśnięciu przycisku PRZELICZ, kalkulator wyświetli poniżej poprawny wynik.