Przelicznik masy

Przelicznik masy pomoże sprawdzić np:
- ile funt ma kilogramów / gramów;
- ile karat ma gramów;
- ile kwintal ma ton / kilogramów / gramów;
- ile tona ma kilogramów / gramów / dekagramów / miligramów; ...

Udostępnij: Facebook

Opinie użytkowników

emilpro 26.03.2024
mega
dadaffagg 19.11.2020
super to jest
Oceń kalkulator: 5

Dodaj opinię

Zobacz również

Przelicznik masy

Chcesz zamienić funt na kilogram? A może musisz szybko dowiedzieć się, ile dekagram ma kilogramów albo ile gramów to kilogram? Wykorzystaj w tym celu łatwy w obsłudze przelicznik masy.

Kilogram, dekagram i inne jednostki masy

W Polsce i wielu innych krajach na świecie na co dzień powszechnie stosuje się następujące jednostki masy: miligram, gram, dekagram, kilogram, tonę. Spotykamy się z nimi choćby wtedy, gdy kupujemy produkty spożywcze, odmierzamy właściwe proporcje do wypieków albo samodzielnie budujemy dom. W takich sytuacjach często nie obywa się bez sprawdzenia, ile gramów to kilogram, miligram - ile to gram albo ile dekagram ma kilogramów.

Warto przy tym wiedzieć, że te jednostki nie obowiązują wszędzie. Na przykład w krajach anglosaskich stosuje się funty i uncje. Jeśli udasz się więc do Wielkiej Brytanii, może Ci się przydać wiedza, jak zamienić funt na kilogram. W rolnictwie powszechnie operuje się kwintalem (jednostka q). Natomiast w jubilerstwie wagę kruszcu określa się za pomocą karatów. Dostałaś w prezencie pięciokaratowy pierścionek ze złota? Sprawdź karat - ile to gram, a dowiesz się, jak dużo cennego metalu szlachetnego zawiera Twoja biżuteria.

Przelicznik gramy na kilogramy i inne jednostki masy. Jak z niego korzystać?

By zamienić funt na kilogram, dekagramy na kilogramy czy kilogramy na gramy nie musisz znać działań matematycznych ani wykonywać żadnych obliczeń. Przelicznik kg na mg łatwo policzy to za Ciebie.

Jak to zrobić? Uzupełnij wartość wyjściową. Następnie z list dostępnych poniżej wybierz jednostkę wyjściową i docelową, np. kilogram - dekagram. Do wyboru masz: gram, miligram, dekagram, kilogram, tonę, karat, kwintal, funt i uncję. Po naciśnięciu przycisku PRZELICZ przelicznik g na mg i inne jednostki wyświetli wynik. W ten łatwy sposób dowiesz się np. ile kilogramów ma tona, kilogram ile gram zawiera albo ile gramów to dekagram. Wszystkie kombinacje są tu dozwolone, dlatego mając dostępny przelicznik tony na kg i inne jednostki, sprawdzenie oraz przeliczenie wagi produktów przestanie być problemem. Skorzystaj z niego i sprawdź: ile dag ma g albo kg ile to dag, a także wykonaj najbardziej skomplikowane przeliczenia.