Przelicznik jednostek informacji

Przelicznik jednostek informacji pomoże, jeśli zastanawiasz się np:
- ile megabajt ma kilobajtów;
- ile terabajt ma gigabajtów / megabajtów;
- ile bajtów ma kilobajt / megabajt; ...

Udostępnij: Facebook

Opinie użytkowników

Paweł 11.04.2024
REKLAMA zasłania dlatego do niczego
Alzx 25.03.2024
Nie da się przeliczyć ponieważ reklama zasłania
Mkwk 21.03.2024
nie można przeliczyć, reklama zasłania
Twój chlebodawca 08.03.2024
reklama zasłania
Katarzyna 14.02.2024
Reklama na treści. Nie da sie nic obliczyć. Co za patologia.
jacasd 31.01.2024
reklama
Agnieszka 27.10.2023
nie można nic przeliczyć bo reklama zasłania pole do wyboru, nawet wyłaczyć jej się nie da
KotT 25.10.2023
Wszytko było by super jak reklama nie zasłania rozwijanej listy z jednostkami. Albo chociaż dała się w skuteczny sposób zamknąć albo zminimalizować :/
andrzej pawlas 20.12.2022
pomocne
Piotr Knut 21.08.2022
Prawie Dobra
paulina 07.11.2020
pomocne
Tymon 19.01.2020
To jest super!
Oceń kalkulator: 5

Dodaj opinię

Zobacz również

Przelicznik jednostek informacji

Potrzebujesz szybko przeliczyć Mb na Gb albo Kb na Mb? A może chcesz się dowiedzieć, ile gigabajt ma megabajtów? Nasz przelicznik megabajtów i innych jednostek informacji zamieni dla Ciebie najpopularniejsze jednostki miar informatycznych.

Co to jest jednostka informacji?

Jednostka informacji określa ilość danych, jakie można zapisać na nośniku danych lub w pamięci RAM. Najmniejsze z nich są: bity, bajty, większe to: kilobajt, megabajt, gigabajt i terabajt. Dla przykładu, 1 bajt to 8 bitów, a 1 Mb wynosi 1024 kB. Przeliczenie jednostek informacji nie jest więc prostym zadaniem. Na szczęście możesz je sobie ułatwić, wykorzystując przelicznik Mb na Gb i inne jednostki.

Przelicznik megabajtów - jak działa kalkulator bitów?

Musisz szybko policzyć, ile Gb ma Mb albo zamienić inne jednostki? Nic prostszego! Wykorzystując nasz kalkulator bitów w kilka sekund dowiesz się, ile kilobajtów ma megabajt, ile bitów ma bajt alb zamienisz gigabajty na megabajty. Uzupełnij tylko wartość początkową i wybierz z rozwijanej listy właściwą jednostkę informacji.

 

Sprawdźmy, jak to działa na przykładzie zapytania: 2 Gb ile to Mb? W polu wartość wyjściowa wpisz 2, następnie w pierwszej rubryce wybierz gigabajty, a w drugiej megabajty i naciśnij PRZELICZ. W podobny sposób znajdziesz odpowiedź na pytanie: Kb ile to Mb albo ile to giga 10 terabajtów.

 

Wirtualny przelicznik megabajtów obsługuje wszystkie najpopularniejsze jednostki w dowolnych konfiguracjach, możesz więc bez trudu wykonać na nim dowolne obliczenie. Ten łatwy w obsłudze kalkulator bitów jest przydatnym narzędziem nie tylko dla informatyków, ale każdego miłośnika technologii. Wykorzystaj go, a przekonasz się, że zamiana Mb na Gb albo Kb na Mb jeszcze nigdy nie była tak łatwa.