Przelicznik jednostek informacji

Przelicznik jednostek informacji pomoże, jeśli zastanawiasz się np:
- ile megabajt ma kilobajtów;
- ile terabajt ma gigabajtów / megabajtów;
- ile bajtów ma kilobajt / megabajt; ...

Udostępnij: Facebook

Opinie użytkowników

andrzej pawlas 20.12.2022
pomocne
Piotr Knut 21.08.2022
Prawie Dobra
paulina 07.11.2020
pomocne
Tymon 19.01.2020
To jest super!
Oceń kalkulator: 5

Dodaj opinię

Zobacz również

Przelicznik jednostek informacji

Potrzebujesz szybko przeliczyć Mb na Gb albo Kb na Mb? A może chcesz się dowiedzieć, ile gigabajt ma megabajtów? Nasz przelicznik megabajtów i innych jednostek informacji zamieni dla Ciebie najpopularniejsze jednostki miar informatycznych.

Co to jest jednostka informacji?

Jednostka informacji określa ilość danych, jakie można zapisać na nośniku danych lub w pamięci RAM. Najmniejsze z nich są: bity, bajty, większe to: kilobajt, megabajt, gigabajt i terabajt. Dla przykładu, 1 bajt to 8 bitów, a 1 Mb wynosi 1024 kB. Przeliczenie jednostek informacji nie jest więc prostym zadaniem. Na szczęście możesz je sobie ułatwić, wykorzystując przelicznik Mb na Gb i inne jednostki.

Przelicznik megabajtów - jak działa kalkulator bitów?

Musisz szybko policzyć, ile Gb ma Mb albo zamienić inne jednostki? Nic prostszego! Wykorzystując nasz kalkulator bitów w kilka sekund dowiesz się, ile kilobajtów ma megabajt, ile bitów ma bajt alb zamienisz gigabajty na megabajty. Uzupełnij tylko wartość początkową i wybierz z rozwijanej listy właściwą jednostkę informacji.

 

Sprawdźmy, jak to działa na przykładzie zapytania: 2 Gb ile to Mb? W polu wartość wyjściowa wpisz 2, następnie w pierwszej rubryce wybierz gigabajty, a w drugiej megabajty i naciśnij PRZELICZ. W podobny sposób znajdziesz odpowiedź na pytanie: Kb ile to Mb albo ile to giga 10 terabajtów.

 

Wirtualny przelicznik megabajtów obsługuje wszystkie najpopularniejsze jednostki w dowolnych konfiguracjach, możesz więc bez trudu wykonać na nim dowolne obliczenie. Ten łatwy w obsłudze kalkulator bitów jest przydatnym narzędziem nie tylko dla informatyków, ale każdego miłośnika technologii. Wykorzystaj go, a przekonasz się, że zamiana Mb na Gb albo Kb na Mb jeszcze nigdy nie była tak łatwa.