Przelicznik długości

Przelicznik długości umożliwia sprawdzenie m. in:
- ile cal ma metrów / centymetrów / milimetrów;
- ile jard ma metrów / centymetrów / milimetrów;
- ile mila morska ma kilometrów / metrów / centymetrów;
- ile sążeń ma metrów / centymetrów / łokci; ...

Udostępnij: Facebook

Opinie użytkowników

Pomocy 23.05.2022
3 000 cm2 =. a
enter 11.05.2022
a gdzie mile lądowe
krzysiek 21.04.2022
super
ktoś 02.06.2020
wszystko okej tylko brakuje mi decymetrów
Oceń kalkulator: 5

Dodaj opinię

Zobacz również

Przelicznik długości

Musisz szybko sprawdzić, ile ma cal? Chcesz zamienić cm na metry? A może potrzebujesz obliczyć 1 km ile to cm? Wykorzystaj przelicznik długości, a już nigdy nie pomylisz się w pomiarach.

Ile ma cal? Przelicznik cm na cale i inne jednostki anglosaskie

Przy różnego rodzaju pomiarach, w zależności od długości odcinka, wykorzystujemy powszechnie obowiązujące jednostki z układu SI: centymetry, metry czy kilometry.

Nie wszędzie jednak stosuje te same miary. W Wielkiej Brytanii w użyciu są np. cale, stopy czy jardy. Masz do czynienia z wyrażonymi za ich pomocą długościami i potrzebujesz szybko przeliczyć ft na metry albo sprawdzić jeden cal ile to cm? Nie musisz się trudzić działaniami matematycznymi. Przelicz centymetry na cale, wykorzystując do tego - w zależności od zapotrzebowania - kalkulator cale na cm albo przelicznik ft na cm. Dowiesz się w ten sposób, ile ma cal oraz uzyskasz wynik zaawansowanych obliczeń. Nasze przeliczniki długości przeliczają też wartości wyrażone w jardach, milach morskich i lądowych, a nawet historycznych jednostkach, takich jak: sążeń i łokieć.

1 km - ile to cm? Przelicznik jednostek długości z układu SI

A może jest Ci potrzebna zamiana centymetrów na metry albo inne jednostki z układu SI stosowane w Polsce? Chcesz sobie szybko przypomnieć 1 metr ile to cm? Żaden problem. Nasz przelicznik długości obsługuje takie miary jak: milimetr, centymetr, metr i kilometr. Za jego pomocą sprawdzisz np. ile centymetrów ma metr, ale też wykonasz bardziej skomplikowane działania, przeliczając np. 234 metry na centymetry.

 

Jak to zrobić? Załóżmy, że chcesz zamienić 164 centymetry na metry. W tym celu uzupełnij wartość wyjściową, a następnie wybierz z listy odpowiednie jednostki. Na końcu naciśnij przycisk PRZELICZ. W oparciu o to, ile cm ma m, kalkulator wykona działanie i wyświetli jego wynik poniżej.