Przelicznik ciśnienia

Przelicznik ciśnienia pozwoli sprawdzić m. in:
- ile bar ma paskali / atmosfer;
- ile paskal ma hektopaskali;
- ile atmosfera techniczna ma atmosfer fizycznych; ...

Udostępnij: Facebook

Opinie użytkowników

Nikt jeszcze nie skomentował, bądź pierwszy!

Oceń kalkulator: 5

Dodaj opinię

Zobacz również

Przelicznik ciśnień

Ciśnienie może być wyrażone w różnych jednostkach, co sprawia, że często jest konieczna zamiana jednostek ciśnienia, np. psi na bary. Czy wiesz, że, aby ją wykonać, nie musisz znać wzorów i wartości ani zabierać się za trudne obliczenia? Przelicznik ciśnień automatycznie wykona właściwe działania pozwalające przeliczyć najpopularniejsze jednostki, np. bar na pascal.

Jednostki ciśnienia i przelicznik ciśnień

Przelicznik psi na bar i inne jednostki powstał w celu łatwiejszego poruszania się po jednostkach ciśnienia. Jest ich kilka w powszechnym użyciu. W brytyjskim systemie funkcjonuje psi. W odniesieniu do ciśnienia atmosferycznego stosuje się pascale (i pochodne: megapascale, hektopascale). Natomiast w technice podstawową jednostką są bary. Dawniej obowiązywały również atmosfera techniczna i atmosfera fizyczna. Obecnie już się ich nie używa, ale można się na nie natknąć w publikacjach sprzed lat.

 

Zamiana jednostek ciśnienia stanowi dla Ciebie nie lada wyzwanie? Wcale nie musi tak być! Przelicznik ciśnień automatycznie przeliczy psi na bary, bar na pascal czy bary na atmosfery.

Jak działa przelicznik ciśnień?

Jego obsługa jest bardzo prosta. Musisz tylko uzupełnić wartość wyjściową, a następnie wybrać jednostki ciśnienia, które chcesz zamienić, np. atmosfery na bary. Po naciśnięciu PRZELICZ przelicznik ciśnień wyświetli odpowiednią wartość. Może to być przeliczenie psi na bary albo bary na atmosfery techniczne. Kalkulator obsługuje następujące jednostki: pascal, atmosfera techniczna, atmosfera fizyczna, bar, hektopascal, mm słupka rtęci.

 

Potrzebna jest Ci zamiana jednostek ciśnienia? Zapomnij o żmudnych obliczeniach - wykorzystaj przelicznik psi na bar oraz inne jednostki!