Wykresy funkcji

Kalkulator funkcji umożliwia rysowanie wykresów dowolnych funkcji wprowadzonych przez użytkownika. Domyślnie funkcja rysowana jest w przedziale (-∞,∞), jednak możesz podać również własny przedział dla zmiennej x. Przesunięcie kursora myszki po kliknięciu w wykres pozwala na jego przesunięcie wzdłuż osi x i y. Użycie scrolla myszki zmienia skalę wykresu.
Jednocześnie na wykresie może być przedstawione 100 różnych funkcji.
Wygenerowany wykres możesz zapisać jako plik graficzny w formacie PNG, klikając w przycisk pod legendą.

Udostępnij: Facebook

Opinie użytkowników

Tomasz 23.12.2022
Super :D
Norbert 18.10.2022
Nie działa
Mariusz 27.05.2022
musisz x^2+2*x-1 wpisac
Dawid 26.02.2022
Jak zrobić kilka funkcji naraz?
Marek 20.02.2022
rysuje y=x^2 ale już y=x^2+2x-1 nie rysuje tylko pisze "błąd, nie rozpoznano wyrażenia" co nie pozwala normalnie rysować funkcji kwadratowej - lub nie wiadomo jak ją wpisać, niestety....
8 29.01.2022
nie da się wpisać funkcji
yes 10.05.2021
nie da sie wpisac funkcji
gu 30.11.2020
yu
Mathlov 27.10.2019
Nie da sie wpisac oczekiwanej funkcji
Marfioso 14.08.2019
super ;-)
Oceń kalkulator: 5

Dodaj opinię

Zobacz również

Wykresy funkcji

Rysowanie wykresu funkcji liniowej sprawia Ci trudność? Wykorzystaj generator wykresów funkcji. Narzędzie na podstawie wprowadzonych danych stworzy wykres dowolnej funkcji, choćby takiej jak wspomniana już funkcja liniowa. Kalkulator wymaga tylko uzupełnienia danych. Następnie musisz wydać polecenie “rysuj funkcje” i gotowe. Wyposażona w taką możliwość aplikacja okaże się niezastąpionym wsparciem dla ucznia, nauczyciela i każdego, kto ma do czynienia z funkcjami matematycznymi.

Jak obsłużyć generator wykresów funkcji?

Nasz generator umożliwia rysowanie wykresu funkcji liniowej lub innej wprowadzonej przez użytkownika. Domyślnie funkcję liniową kalkulator rysuje w przedziale (-∞,∞). Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by dodać własny przedział dla zmiennej x. Jeśli chcesz np. uzyskać wykres funkcji e, wystarczy, że wpiszesz wybrane wartości we wskazane pola. Po wprowadzeniu wszystkich danych, rysuj wykres funkcji, klikając zielony przycisk. Kalkulator na ich podstawie stworzy i wyświetli poniżej wykresy. Rysowanie może zostać wykonane dla 100 różnych funkcji, które zostaną przedstawione na jednym wykresie.

Wygenerowany wykres jest interaktywny. To znaczy, że możesz po kliknięciu w niego, przesunąć go kursorem myszki wzdłuż osi x i y. Natomiast, używając scrolla myszki, zmienisz skalę wykresu.

A to jeszcze nie wszystko, bo wykres narysowany przez generator wykresów funkcji możesz zapisać jako plik graficzny w formacie PNG. W tym celu kliknij w przycisk pod legendą “zapisz wykres jako obraz”. W razie potrzeby możesz też wyczyścić wykresy. Rysowanie rozpocznie się wtedy od nowa w oparciu o wprowadzone ponownie dane.