Kalkulator średniej ważonej

Masz problem z obliczeniem średniej ważonej? Nic prostszego - podaj konkretne liczby oraz wagi, a nasz kalkulator wykona resztę.

Udostępnij: Facebook

Opinie użytkowników

Lena 06.01.2024
Pez sensu
Kusy 12.06.2023
dobrze liczy policzyłem ze zdam z matmy
Adi 21.05.2023
wow,wow,wow .Kalkulator nie liczy poprawnie.
Twoja stara 13.01.2023
Wow, Amerykanin to stworzył!!!!!!!!!!
Julia 14.06.2022
Obliczenie średniej
Szymon 29.01.2022
Super
kjar772 13.05.2020
Wow, to działa
Oceń kalkulator: 5

Dodaj opinię

Zobacz również

Kalkulator średniej ważonej

Kalkulator średniej automatycznie oblicza średnią ważoną. To proste - podaj konkretne liczby oraz wagi, a nasz licznik średniej wykona resztę.

Jak wykonać obliczanie średniej ważonej?

Średnia ważona służy do obliczania średniej liczb z uwzględnieniem wagi samej liczby. Najczęściej znajduje zastosowanie w badaniach naukowych i różnego rodzaju analizach. Zdarza się, że korzystają z niej również nauczyciele, kiedy muszą obliczyć średnią ocenę z ocen cząstkowych o różnym znaczeniu.

Obliczanie średniej ważonej wykonuje się, dzieląc sumę iloczynów średniej i liczebności, z której pochodzi przez sumę liczebności lub wag wszystkich uśrednionych grup. Do przeprowadzenia tego działania służy odpowiedni wzór. Jeśli jednak nie masz czasu na skomplikowane obliczenia lub brakuje Ci pewności co do wyniku, sięgnij po licznik średniej ważonej.

Licznik średniej - jak wykorzystać kalkulator średniej?

Łatwy w obsłudze kalkulator średniej ważonej ocen i innych wartości z pewnością przyda się uczniom do sprawdzenia, czy z samodzielnego działania wyszła im poprawna średnia ważona. Kalkulator znacznie ułatwi też pracę nauczycielowi - sprawdzi się jako licznik średniej ocen podczas wystawiania końcowych not. Jego szybkie i bezbłędne działanie docenią też inne osoby, które na co dzień mają do czynienia z liczbami.

Jak działa kalkulator? Średnia ważona jest liczona przez niego automatycznie na podstawie wprowadzonych danych. Dlatego, chcąc wykonać obliczanie średniej ważonej, musisz wpisać w licznik średniej liczby oraz wagi. Pamiętaj, by kolejne wartości wprowadzać po przecinku, a ewentualne ułamki oddzielać kropką. Teraz wystarczy już tylko nacisnąć WYLICZ. Kalkulator do średniej ważonej wyświetli poniżej tabelę z liczbami i wagami. Możesz dzięki temu sprawdzić poprawność wprowadzonych danych. Jednak przede wszystkim licznik średniej ważonej wyświetli poprawny wynik. To niezastąpione narzędzie, jeśli potrzebny jest Ci kalkulator ocen ważonych czy po prostu kalkulator średniej do liczenia ważonej innych dowolnych wartości.