Kalkulator macierzy

Kalkulator macierzy pozwala obliczyć m. in. stopień, wyznacznik macierzy, macierz odwrotną oraz transponowaną. Co jeszcze? Sprawdź.

Udostępnij: Facebook

Opinie użytkowników

Nikt jeszcze nie skomentował, bądź pierwszy!

Oceń kalkulator: 5

Dodaj opinię

Zobacz również

Kalkulator macierzy

Kalkulator wyznacznika macierzy pozwala na wykonanie wielu obliczeń. Za jego pomocą przeprowadzisz potęgowanie macierzy, obliczysz macierz odwrotną albo wykonasz sumę macierzy. A to tylko niektóre możliwości, jakie oferuje kalkulator do macierzy. Wypróbuj go i przekonaj się, że obliczanie macierzy nie musi być trudne.

Do czego wykorzystać kalkulator do macierzy?

Macierz to układ liczb, symboli lub wyrażeń, które są zapisane pod postacią tablicy w kształcie prostokąta. Kalkulator macierzy online ułatwia wykonywanie wielu różnych obliczeń w jej obrębie. Za jego pomocą podniesiesz macierze do potęgi, wyznaczysz macierz odwrotną, transponowaną i diagonalną, wykonasz mnożenie przez skalar, skorzystasz z funkcji stopień i obliczysz wyznacznik macierzy 3x3. Kalkulator daje również możliwość wprowadzenia macierzy B za pomocą przycisku “Utwórz macierz B”. Wtedy pozostaje tylko uzupełnić dane i już możesz wykorzystać kalkulator wyznaczników do dodawania, odejmowania, mnożenia lub dzielenia macierzy.

Jak obsłużyć kalkulator wyznacznika macierzy?

Kalkulator do macierzy został zaprojektowany tak, aby wykonać obliczanie macierzy o dowolnej liczbie danych. Za pomocą przycisków “+” po prawej stronie i u dołu możesz dodać kolejne wiersze lub kolumny. Przyciski “- “służą natomiast do usuwania tych elementów. Działanie zlecisz, wybierając właściwy przycisk u dołu macierzy. Obliczony przez kalkulator wyznacznika macierzy wynik pojawi się poniżej.

Skorzystaj z naszej aplikacji, a potęgowanie macierzy oraz inne działania nie będą Ci już sprawiać wysiłku.