Kalkulator logarytmów

Kalkulator logarytmów jest niezawodnym wsparciem przy obliczaniu logarytmów o różnej podstawie.

Udostępnij: Facebook

Opinie użytkowników

SaucyJackMakingTheMotherOfAllOmlettesHereJack 27.02.2022
IKS DE, szkoda że przecinka nie uznaje, przyszedłem tu z upośledzonego kalkulatora win10 w którym trzeba najwyraźniej wszystko od tyłu robić (???) i zadziałał just fine.
XD 04.01.2022
XD
Mariusz 09.12.2021
Nie da się zrobić pierwiastka 3 stopnia
Madoem 21.11.2021
xD
calc.pl 03.11.2021
Brak podanych odpowiedzi, jak to zostało obliczone
mapek 05.02.2021
jak to sie robi
twój stary 23.11.2020
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD z kujonów
Domiipolska 16.11.2020
da się pierwiastki robić musisz sqrt() takie coś i masz już pierwiastki
jormom 09.11.2020
nie da sie pierwiastków
JAkub 05.11.2020
SUper
Lil 07.07.2020
działa
Oceń kalkulator: 5

Dodaj opinię

Zobacz również

Kalkulator logarytmów

Logarytmy z pierwiastkami, ułamkami i każde inne oblicza się za pomocą określonych wzorów. Czy wiesz jednak, że istnieje na to łatwiejszy sposób? To kalkulator logarytmów, za pomocą którego bez wykonywania matematycznych działań obliczysz logarytmy o różnych podstawach. Uzupełnij tylko dane i oblicz log!

Logarytmy z pierwiastkami i inne. Co to jest logarytm?

Logarytm składa się z podstawy a oraz liczby logarytmowanej b. Zgodnie z definicją jest on wykładnikiem potęgi, do jakiej należy podnieść podstawę a, aby otrzymać liczbę logarytmowaną b.

W zależności od tego, jaka liczba znajduje się w podstawie, można wymienić różne rodzaje logarytmów. Są to m.in.: logarytm z pierwiastka, logarytmy z ułamkami, logarytm naturalny (In z liczbą e - 2,71828182... w podstawie) albo logarytm dziesiętny. Kalkulator online na stronie calc.pl liczy logarytmy o różnych podstawach.

Oblicz log za pomocą kalkulatora online

Narzędzie ma minimalistyczną formę, która odzwierciedla układ logarytmu. W dolnym polu (przy skrócie log) musisz wpisać podstawę, a w polu powyżej - liczbę logarytmowaną. Wtedy już tylko oblicz log, naciskając zielony przycisk. Poniżej pojawi się wynik działania.

Aplikacja pomoże Ci łatwo obliczyć nawet trudniejsze logarytmy np. logarytmy z ułamkami w podstawie czy logarytm z pierwiastka. Pamiętaj jednak, że ułamki należy zapisać w postaci dziesiętnej, oddzielając liczby dziesiętne kropką. Chcąc natomiast wprowadzić pierwiastek, musisz zastosować: sqrt(), umieszczając w nawiasie wartość podstawy.

Poza tym narzędzie obliczy również logarytm naturalny (In) oraz logarytm dziesiętny. Kalkulator staje się dzięki temu niezastąpionym narzędziem dla ucznia, nauczyciela i każdego, kto na co dzień ma do czynienia z zaawansowaną matematyką.