Kalkulator granic

Aby obliczyć granicę z pomocą naszego kalkulatora, podaj funkcję zmiennej x, punkt, w którym obliczyć granicę, oraz rodzaj granicy.

Udostępnij: Facebook

Opinie użytkowników

ben 18.11.2023
(2^(n-3)+2^(2n-3))/(2^(2n-5)+3^(n-1))
Bożydar 20.03.2023
gdzie wartość bezwzględna
piotr 06.02.2022
fajny kalkulator szkoda ze nie dziala xd
Damian 17.12.2020
f (x) = e^x
Oceń kalkulator: 5

Dodaj opinię

Zobacz również

Kalkulator granic

Masz do wykonania obliczanie granic funkcji? Musisz wyznaczyć granice ciągów? Kalkulator online Ci w tym pomoże. Wpisz dane i oblicz granice funkcji - łatwo, szybko i bez błędów.

W matematyce pod pojęciem granica kryją się zachowania funkcji (zwłaszcza ciągu), w momencie gdy ich wartości stają się bliskie pewnej wartości lub nieskończoności. Wyznaczanie granicy ciągu lub innych funkcji wykorzystuje się przede wszystkim do definiowania ciągłości oraz pochodnych.

Do tego, by wykonać obliczanie granic, służy odpowiedni wzór. Nie musisz go jednak znać ani wiedzieć, jak zastosować go w praktyce, aby wykonać liczenie granicy ciągu lub innej funkcji. Jest bowiem znacznie łatwiejszy sposób na to, by wyznaczyć granice ciągów: kalkulator online. To świetne wsparcie, jeśli nie masz pewności, jak obliczyć granice ciągu albo chcesz porównać swój wynik z profesjonalnym narzędziem. Z pewnością skorzystają na nim uczniowie, nauczyciele i każdy, kto zajmuje się matematyką.

Jak wykonać obliczanie granic? Kalkulator krok po kroku

Korzystając z naszego kalkulatora, zamiast podstawiać dane pod skomplikowany wzór, wpisujesz je tylko w wyznaczonych polach. W pierwszym uzupełnij funkcję zmiennej x (jak w podanym przykładzie). Następnie ustal punkt, w którym chcesz wykonać obliczanie granic. Kalkulator potrzebuje teraz już tylko informacji o rodzaju granicy - czy jest ona obustronna, lewostronna czy prawostronna? Jej typ możesz wybrać z rozwijanej listy. Następnie klikając w zielony przycisk, oblicz granice funkcji. Poniżej pojawi się Twój wynik i gotowe! Sprawdź, jak to działa i przekonaj się, że obliczanie granic może być łatwiejsze.