Kalkulator całek

Z pomocą kalkulatora całek bez problemu obliczysz całkę danej funkcji zmiennej x.

Udostępnij: Facebook

Opinie użytkowników

sss 29.11.2022
x^2(2+sqrt(2x)+2x^2-9,53878x+6,761699)^2
Loki 19.06.2022
(m+(m*r^2)/(8*L^2)+(3*n)/16)*x''+c*x*cos(π/4)+((3*k)/4+(15*h)/4)*x=P*sin(θ)*cos(θ)
Karolina 24.04.2022
(√4-sinx)*ctgx
Pp 07.03.2021
3x+4
Polak 24.02.2021
brak rozwiązania krok po kroku
nie 31.08.2020
tak
Oceń kalkulator: 5

Dodaj opinię

Zobacz również

Kalkulator całek

Masz do wykonania całkowanie? Nasz kalkulator całek nieoznaczonych i oznaczonych obliczy za Ciebie całki. Wzory i obliczenia nie sprawią Ci z nim kłopotu. Sprawdź, jak to działa!

Całki, wzory, całkowanie

W matematyce mianem całki określa się wynik dodawania nieskończenie wielu nieskończenie małych wartości. Najczęściej stosuje się dwa rodzaje całek: oznaczone i nieoznaczone. Pierwsze oznaczają pole powierzchni między wykresem funkcji f(x) w określonym przedziale [a,b] a osią odciętych. Drugie stanowią odwrotność pochodnych funkcji.

Całkowanie najprościej można zapisać jako: f(x)dx=F(x). Wykorzystuje się je m.in. do obliczania pól powierzchni, objętości nieregularnych form czy długości łuków. Należy ono do najważniejszych działań stosowanych w matematyce i pokrewnych jej dyscyplinach.

Kalkulator całek oznaczonych i nieoznaczonych

Z tego powodu warto znać całki, wzory na nie oraz zdobyć umiejętność ich obliczania. Nie masz jednak pewności co do wyniku? A może brakuje Ci czasu na rozwiązanie całki? Kalkulator całek jest narzędziem dla Ciebie! Jedyne co musisz zrobić, to uzupełnić funkcję zmiennej x.

Możesz wypełnić danymi domyślnie podany wzór lub wpisać go samodzielnie. Kalkulator całek oznaczonych i nieoznaczonych automatycznie wykona działanie po naciśnięciu przycisku OBLICZ. Wynik pojawi się poniżej.

Dla kogo kalkulator całek nieoznaczonych i oznaczonych?

Jeśli przeraża Cię całka, kalkulator pomoże Ci uporać się z działaniami. Jest niezbędnym wsparciem dla każdego, kto zajmuje się matematyką, fizyką, chemią, techniką i innymi dziedzinami, w których stosuje się całki. Kalkulator mogą z powodzeniem wykorzystać w codziennej pracy naukowcy, nauczyciele i uczniowie. Za jego pomocą da się łatwo sprawdzić, czy wykonane całkowanie dało poprawny wynik. Narzędzie przede wszystkim powstało jednak z myślą o usprawnieniu długiego procesu liczenia całek, zwłaszcza jeśli mają one służyć do dalszych działań.