Kalkulator zużycia energii elektrycznej

Kalkulator zużycia energii elektrycznej pozwala sprawdzić, ile prądu zużyło urządzenie o podanej mocy, pracując w określonym czasie.

Udostępnij: Facebook

Opinie użytkowników

mietek 17.02.2022
ok
miko 14.06.2019
jest ok
Oceń kalkulator: 5

Dodaj opinię

Zobacz również

Kalkulator zużycia energii elektrycznej

Rosnące ceny prądu i popularność ekologicznego stylu życia sprawiają, że warto kontrolować zużycie energii. Możesz to zrobić bardzo łatwo, wykorzystując kalkulator zużycia energii elektrycznej. Proste narzędzie pozwala sprawdzić, ile prądu zużyło urządzenie o podanej mocy, pracując w określonym czasie.

 

Kalkulator zużycia energii elektrycznej jest szczególnie pomocny, gdy:

  • ze względów ekologicznych chcesz obniżyć zużycie prądu - za jego pomocą sprawdzisz, które urządzenia pochłaniają najwięcej energii elektrycznej;

  • zależy Ci na obniżeniu rachunków za prąd - na podstawie wyniku podanego przez kalkulator zużycia energii elektrycznej możesz wyliczyć, ile kosztuje Cię praca poszczególnych urządzeń.

Jak działa kalkulator zużycia energii elektrycznej?

Do obliczenia tego, ile prądu zużywa dany sprzęt elektryczny, potrzeba dwóch danych: mocy urządzenia i czasu jego pracy. Moc jest wyrażana w watach [W], a jej wielkość można znaleźć w opisie urządzenia. Dodatkowo należy sprawdzić, jak długo działa urządzenie. Pomnożenie obu wartości, a następnie podzielenie ich przez 1000 pozwala obliczyć zużycie prądu.

 

Nie musisz jednak wykonywać działań matematycznych za każdym razem, gdy chcesz to sprawdzić. Kalkulator zużycia energii elektrycznej zrobi to szybko za Ciebie. Uzupełnij tylko moc urządzenia w watach oraz czas pracy w minutach, naciśnij OBLICZ, a poniżej wyświetli się wynik, który jest podstawą do obliczenia ceny prądu.